Kolo roku - podruhé

22. srpna 2006 v 9:20 | Mara |  Keltic
Když jsem dopsala článek kolo roku, nedalo mi to a mrkla jsem na net, co zajímavého se o něm píše. Našla jsem například stránku druidova mysteria, (kterou jsem objevila až nyní) kde jsou k nalezení poměrně pěkně zpracované informace o roku, nejen keltském.
Vřele doporučuji k přečtení knihu, kterou napsal Nigel Pernnich, Rok - tradice a svátky. Kromě keltského kalendáře najdtete v knize řadu údajů o božstvech a svátcích. Na své si přijdou i obdivovatelé severských, tj. nordických a anglosaských mytologií. Autor sleduje jednotlivé dny a měsíce roku podle egyptské, řecké, římské a germánské mytologie a dokládá neobyčejnou vnímavost našich předků pro přírodu a její proměny. Dočtete se rovněž mnoho zajímavého o tradičních svátcích nejen dnešní Anglie, ale i starověkého Řecka a Říma.
Knížku vydalo v roce 1994 nakladatelství Dita, Vyžlovská 44, 100 00 Praha 10, z anglického originálu The Pagan Source Book. (nakladatelství Rider, Random Century Group Ltd., 20 Vauxhall Bridge Road, London, 1992)
Rozhodně stojí za přečtení.
Taky jsem našla obrázek, který se mi celkem zamlouvá a je k tématu, tak ho sem dávám. Našla jsem ho v této mystery galerii, kde najdete výstavku mystery umění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama