Právě čtu

18. srpna 2006 v 10:59 | Mara |  Knihovna
Dostala se mi do ruky kniha Nemoc jako symbol, kterou napsal Rüdiger Dahlke. Je to celkem zajímavé čtení pokud se člověk zajímá odkud se nemoc - čili nerovnováha těla a duše bere, jaký může mít smysl. Knížka zaujme spíše toho, kdo se zabývá sebepoznáváním a ke svému životu přistupuje spíše aktivně. Ten, kdo uznává, že má podíl na tom, jak se jeho život odvíjí a je si vědom toho, že může některým náhodám pomoci, si v ní jistě najde něco, co jej zaujme.
Ke všem knihám (textům) přistupuji spíše tvůrčím způsobem a nikdy je neberu jako dogma, tak je to u mě i s touto knihou. Přijde mi jako zajímavý exkurz a námět k přemýšlení. A protože jsem zvědavá a mám spoustu otázek zjistila jsem, že se autor této knížky nemocemi zabývá i v dalších svých knihách, které stojí celkem za povšimnutí. Další tituly, které vyšly: Nemoc jako cesta, Nemoc jako řeč duše. On toho napsal víc, ale toto jsem zatím stihla přečíst a nebyla to pro mě ztráta času. Jsou to celkem čtivé knížky.
Nemoc jako symbol - anotace knihy
Tato rukověť uvádí přes 400 klinických obrazů nemocí s více než 1000 příznaky. Nabízí čtenáři návod, jak pomoci sobě samému, a umožňuje mu, aby se s vlastní odpovědností vyrovnal s úkoly, které má zvládnout a jež mu nemoc připomíná.
Nakladatel: Pragma
ISBN: 80-7205-615-8, EAN: 9788072056156
Originál: Krankheit als Symbol, Handbuch der Psychosomatik, překlad: Zdeněk Dan
Formát: 459 stran, 20,5x13cm, česky, vázaná vazba, 540gr. Rok vydání: 2000
Nemoc jako cesta -Thorwald Dethlefsen, Rudiger Dahlke, vydal Aquamarin, 1995
Nemoc jako řeč duše - anotace knihy
Autor ukazuje na klinických obrazech nemoci, jaký signál nám každá nemoc poskytuje k tomu, abychom změnili svůj způsob života a svou psychiku. Popisuje neurologické obrazy nemocí, jako jsou roztroušená skleroza, epilepsie, Parkinsonova choroba, Alzheimerova nemoc, poruchy štítné žlázy, problémy s páteří a kloubní problémy, pásový opar, potíže s prostatou, vypadávání vlasů a bradavice.
Nakladatel: Pragma
ISBN: 80-7205-632-8, EAN: 9788072056323
Formát: 416 stran, .cm, česky, vázaná vazba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mantticore mantticore | E-mail | 5. července 2008 v 13:52 | Reagovat

nemoc jako cesta- znám a můžu jen doporučit, moc mě to zaujalo. M.

2 Pája Pája | E-mail | 18. srpna 2008 v 23:13 | Reagovat

Dobrý večer,marně shání titul tohoto autora Nemoc jako cesta,je možno si ho někde objednat či zakoupit osobně?Jsem z Ostravy.Za jakýkoliv ohlas či radu děkuji moc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama